Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

 

Тітова Надія Миколаївна

БІОГРАФІЯ

Тітова Надія Миколаївна народилася 15 вересня 1954 року в смт. Іларіонове на Дніпропетровщині в сім'ї металурга та виховательки дитячих ясел. 1971 року тут же закінчила середню школу і поїхала на подальше навчання до Харкова. 1975 року після закінчення Харківського державного інституту культури, де набула фаху бібліотекаря-бібліографа, прийшла працювати в Дніпропетровську обласну наукову бібліотеку. В обраній професії її приваблює можливість працювати в колі розумних інтелігентних людей, щодня поповнювати свої знання. Нині має 29 років робочого стажу, пройшла шлях від бібліографа до директора.
А почала свою бібліотечну кар’єру Надія Миколаївна в довідково-бібліографічному відділі, упорядковувала покажчики, займалася науково-бібліографічною діяльністю і досі вважає її однією з найцікавіших і найпотрібніших. 1984 року вона очолила відділ обслуговування працівників сільського господарства.
Це був час створення довідково-інформаційних фондів в сільських бібліотеках області, організації інформаційного забезпечення спеціалістів сільського господарства. Відділ під керівництвом Надії Миколаївни багато виїжджав з переглядами літератури до провідних сільськогосподарських закладів, забезпечував інформацією керівництво сільськогосподарської галузі Дніпропетровщини. Велику популярність на той час здобув і клуб „Садовод”, який організувала Надія Миколаївна на базі свого відділу, роботу клубу очолювали вчені інституту сільського господарства.
1989 року в ДОУНБ на базі краєзнавчого сектора довідково-бібліографічного відділу створено окремий відділ краєзнавчої літератури та бібліографії. Н.М.Тітова як людина, що раніше працювала бібліографом, добре знала краєзнавчий фонд, була призначена завідуючою новоствореного відділу. За короткий час очолюваний нею невеликий колектив налагодив роботу: фонд і ДБА були раціонально розташовані, почав формуватися постійний читацький актив, а через рік, у жовтні наступного, 1990 року, за ініціативою Надії Миколаївни відбулось перше засідання краєзнавчого клубу "Ріднокрай", який працює й донині.
1994 року Надію Миколаївну було призначено на посаду директора ДОУНБ, з цього часу вона прийняла естафету в розвиткові найбільшої книгозбірні краю, достойно продовжила справу своїх попередників. За десять років її директорства бібліотека досягла значних успіхів: досягнуто стабільного рівня фінансування, колектив виборов кілька грантів, що принесло чималі кошти для покращення комплектування фондів, комп'ютеризації бібліотеки, впровадження новітніх електронних технологій в бібліотечні процеси. Не останнє значення має й створення в ДОУНБ хорошого колективу однодумців, доброзичливих взаємовідносин у колективі.
За свою щоденну активну творчу роботу Надія Миколаївна отримала звання “Заслужений працівник культури України”, нагороджена премією ім. Дмитра Нитченка за популяризацію української книги, неодноразово відзначалась грамотами, подяками та преміями обласного управління культури, облдержадміністрації, обласної Ради, Міністерства культури України. А у 2004 році – Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України.
У 2002 році колектив бібліотеки висунув її кандидатом в депутати облради.
Найбільша мрія Н.М.Тітової – власне приміщення: „Розпочати будівництво бібліотеки, в разі неможливості звести всі відділи хоча б у два приміщення, постійно розширювати використання комп’ютерної техніки, планувати щорічне оновлення, створити власну палітурну майстерню, а також багато інших планів”.
Н.М.Тітова активно популяризує роботу бібліотеки, постійно друкується на сторінках місцевих періодичних видань, у фахових журналах і збірниках науково-практичних конференцій, виступає на радіо й телебаченні.


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.18 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»